WSPÓLNY ROZWÓJ

Czerp z bogatego źródła inspiracji i korzystaj z doświadczenia Mam na różnym poziomie umiejętności. Pamiętaj, na drodze do celu nie będziesz sama.

KROK 1: Witaj w społeczności Mam połączonych wspólną pasją

 

 

KrissCzym jest Świat Fotografii Dziecięcej?

Zaczynając najprościej to strona poświęcona fotografii dziecięcej składająca się z bloga, forum i galerii zdjęć. Czy coś więcej … ?

Ależ oczywiście, że tak.  Jest to miejsce dla kobiet- Mam (obecnych i przyszłych, babć bo przecież one też są Mamami) gdzie czułybyśmy się bezpieczne, gdzie szanowano by naszą potrzebę bycia kobietą z pasją, gdzie wspólnie z innymi kobietami mogłybyśmy się uczyć i rozwijać, gdzie nie czułybyśmy się szykanowane, że „kurcze dopiero za aparat złapała a już myśli, że z niej wielka pani fotograf.”

SFD to miejsce gdzie z szacunkiem do siebie będziemy wspomagały swój rozwój: poprzez konstruktywną analizę naszych zdjęć, bo w ten sposób uczymy się, poprzez dzielenie się własnym doświadczeniem, poprzez proszenie o pomoc w danym zagadnieniu i temacie.

To nasza przestrzeń, gdzie będziemy mamami i kobietami z pasją. Wierzymy, że możemy być dla siebie podporą we wspólnym dążeniu do zdobywaniu kolejnych kroków milowych w fotografii. Wierzymy, że każda z nas ma coś wartościowego do zaoferowania i jest gotowa wspomóc inne Mamy, czy to komentarzem, czy jakąś wskazówką, tutorialem, analizą, poradą. Możliwości jest wiele.

SFD to także strona, która stawia na dobro, na piękno, na otwarcie się na świat i innych ludzi. Próbujemy wychować nasze dzieci na dobrych ludzi- chyba większości z nas przyświeca taki cel. Jak dzieci najlepiej się uczą? – poprzez obserwację. Tak więc dajmy im dobry przykład. Tworzymy społeczność wspaniałych kobiet wspierających się nawzajem, uczących się od siebie wzajemnie, dających dwukrotnie więcej niż biorących.

Bo w nas kobietach jest siła, gdy chcemy rosną nam skrzydła, to my dając życie naszym dzieciom   tworzymy przyszłe pokolenia. Cały czas pamiętamy i dbamy o innych, dla nich gotujemy, pierzemy, prasujemy, kochamy ale ważne też jesteśmy my same bo musimy mieć siłę na to wszystko takie trochę błędne koło.  Wspólnie jako kobiety tworzymy takie miejsce, gdzie będziemy liczyć się my i nasza pasja, bo spełniona mama to dobra mama.

Tak więc Drogie Mamy. Oto Świat Fotografii Dzięciecej tworzony przez Nas i Was, z Nami, z Wami : po prostu WSPÓLNIE.

Bo przecież bycie Matką to powód do dumy.

1. Zobacz, jak możesz uwieczniać chwile z życia Twoich bliskich:

 

2. O Mamach, które w fotografowaniu bliskich odnalazły siebie:

 

Bycie Mamą to niesamowita satysfakcja, spełnienie, powód do dumy. Ale jest też czarna strona mocy :) To też życie męczącą powtarzalnością dnia, rytuałów, wysłuchiwania kłótni i płaczu z najbardziej błahych powodów.

Znacie to? Każda z nas wie, o czym pisze i właśnie dlatego Świat Fotografii Dziecięcej jest wyjątkowy. Możemy się nawzajem wspierać, bo doskonale rozumiemy, co inna Mama ma na myśli mówiąc : „Mam dość, ja wysiadam z tego pociągu”.

SFD oprócz zrozumienia daje nam możliwość odpoczynku, wytchnienia, znalezienia czegoś tylko i wyłącznie dla siebie. Daje nam możliwość poczucia się … KOBIETĄ. Kobietą spełnioną, bo będącą równocześnie Mamą i sobą. Nic dodać nic ująć. Myślę, że doskonale wiecie o co chodzi.

 

3. Efekty rozwijania pasji w gronie Mam…

 

Poznaj historie Mam, które niedawno zrobiły pierwszy krok i zaczęły spełniać swoje marzenia o pięknym fotografowaniu dzieci…

arrow

Agnieszka Sztuka

Kliknij, aby poznać moją historię...
close
info:
Od zawsze fotografowałam… Tfu… od zawsze robiłam zdjęcia:)Chciałam robić piękne zdjęcia. Mąż kupił mi lustrzankę. I co? Nadal nie fotografowałam… Te guziczki,przysłona, czas naświetlania, możliwości… jak to ogarnąć? Przecież ogarniałam dziecko, obiad, sprzątanie, zakupy, wtedy jeszcze pracę, pranie, męża, życie towarzyskie… (kolejność przypadkowa) Czasem w przypływach chwili czytałam instrukcję i pomimo inżynierskiego wykształcenia łatwiej by mi było skonstruować silnik Stirlinga niż zrozumieć poprawną ekspozycję :) Urodziła się Pola. Chęć uwiecznienia wyjątkowych momentów wzrosła. A ja nadal nie ogarniałam :) Ale też i czasu nie miałam na zastanawianie sie nad tym. … nie wiedziałam co tracę !!!! Kliknij tutaj, aby przeczytać całą moją historię...

 

arrow

Ola Ohirko

Kliknij, aby poznać moją historię...
close
info:
Tutaj wkrótce pojawi się moja historia...

 

arrow

Natalia Pont

Kliknij, aby poznać moją historię...
close
info:
Co zmieniła fotografia w moim życiu.. ? Baaaardzo wiele. Dziś uśmiecham się na tą myśl, a wszystko zaczęło się tak niewinnie, można by powiedzieć. Zawsze lubiłam fotografować, ale « tak jak wszyscy », nawet kupiłam sobie moją pierwsza lustrzankę -Nikon d60- i pokochałam ją od pierwszego dotyku. :) Mimo, że zdjęcia robiłam tylko na trybie AUTO. I tak któregoś pięknego dnia dojrzałam do myśli, że « trzeba by mi jakiegoś lepszego sprzętu , mimo, że nie znałam się w ogóle na „tajemniczych przyciskach”, przysłonach, czasie, ISO, itp. Zatem stałam się szczęśliwą posiadaczką Canona 7D ! Ha, brzmi dumnie, ale nie pokochaliśmy się od razu, bo… nie umiałam się posługiwać tymi wszystkimi magicznymi pokrętłami, a bez tego , ani rusz. Nawet zaczęłam żałować, że wydałam majątek na aparat, który tak naprawdę nie robi lepszych zdjęć niż mój poczciwy Nikonek D60… I po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że to nie aparaty robią zdjęcia, tylko LUDZIE, i to ludzie z duszą !!! Tak, tak Kochane Moje. :) Kliknij tutaj, aby przeczytać całą moją historię...

no images were found

 

Społeczność Mam wspierających się każdego dnia

 

Nauka może być miła,  efektywna i przyjemna. Wspominamy miłe czasy liceum i studiów kiedy razem zasiadało się do nauki :) Tak, słowo RAZEM to podstawa. Każdy wnosi coś do grupy: wiedzę, pozytywne nastawienie,  ważne pytanie, czy ciekawą inspirację. To poczucie wspólnoty wyróżnia Świat Fotografii Dziecięcej, gdyż spotykają się tu kobiety o podobnych celach i wspólnych zainteresowaniach.

 

1) Spotkania w miłym gronie na forum, online

 

233e15c279eedd8975c1eedb0d985430

Jednym z miejsc gdzie możemy się spotkać, uczyć i dyskutować jest forum SFD. Znajdziecie tu wiele działów poświęconych fotografii. Możecie przesyłać zdjęcia do oceny lub po prostu „pochwalić się” swoimi zdjęciami. To także miejsce poświęcone wymianie poglądów na tematy związane ze światłem, obróbką, prowadzeniem swojego biznesu, recenzji sprzętu, książek oraz ciekawych projektów. Łapcie więc kubek kawy i spotkajcie się z kobietami zawsze chętnymi do poplotkowania na interesujące je tematy.

 

Kliknij, aby przejść do FORUM i dowiedzieć się więcej…

 

2) Spotkania „na żywo” w Twoim mieście

 

spotkanie fotomam-1 Świat Fotografii Dziecięcej to nie tylko spotkania w wirtualnym świecie. To także spotkania na żywo, w gronie fantastycznych kobiet, pełnych entuzjazmu, pasji, poczucia humoru i pozytywnej energii. Mamy same organizują wspólne warsztaty oraz spotkania przy kawie, czy tez innych trunkach  :)

 

Kliknij, aby przejść do FORUM i dowiedzieć się więcej…

 

Radość z przeżywania i uwieczniania codziennych chwil

 

Jako kobiety chcemy się rozwijać, ale też jesteśmy Mamami na pełen etat. W poszukiwaniu lepszych, piękniejszych kadrów nie zapominajmy o dniu codziennym, w którym jest miejsce na porozrzucane zabawki,  ulubione samochody czy kocyki. To czas zabaw z tatą i zwierzakiem,  na  przytulanki z ukochanym dziadkiem, czas na opatrywanie zadrapanych kolan. Taka codzienność, która czasami jest prozaiczna, męcząca i nudna. Jednak, gdy nasze dzieci będą już większe i bardziej samodzielne zatęsknimy za tym wszystkim i  wrócimy do naszych zdjęć  patrząc z wzruszeniem na ten piękne bezzębne i szczere uśmiechy.

1) Zamknij ulotne chwile w kadrze i podziel się…

 

233e15c279eedd8975c1eedb0d985430

Najlepszym miejscem na dzielenie się zdjęciami jest forum pt. „Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia” gdzie możesz pochwalić się swoimi zdjęciami. Możesz też zapytać tu o opinię odnośnie swoich zdjęć, czy pokazać jakie czary mary robisz ze zdjęciami które po obróbce zyskują całkiem nową jakość.

 

Kliknij, aby przejść do FORUM i dowiedzieć się więcej…

 

2) Dla Mam potrzebujących motywacji i nie tylko

 

frytki

Jednym z fajniejszych sposobów na uwiecznianie swoich dzieci jest branie udziału w projektach fotograficznych. Przecież dzieciaki są całym Twoim światem, a zaraz po nich oczywiście fotografia plasując męża na którymś tam miejscu w tyle. Żartuję oczywiście, bo przecież mąż jest bardzo ważnym członkiem rodziny- bo kto lepiej niż on przytrzyma blendę, lampę czy przynajmniej postara się zająć dzieciaki przez pięć, no góra siedem sekund abyś mogła zrobić zdjęcie. Dołącz do nas i bierz udział w rozwijających ćwiczeniach pozwalając sobie na chwile zapomnienia i zatracenia w świecie dziecięcych zabaw.

Kliknij, aby przejść do FORUM i dowiedzieć się więcej…

 

3) Radość z dawania i brania

 

girlsCodzienne chwile to nie tylko gotowanie, sprzątanie, zabawa z dziećmi. To także czas poświęcony ich wychowaniu,  rozwiązywaniu ich problemów, wyjaśnianiu zawiłości świata i przekazywaniu wartości. Jak najlepiej przekazać dzieciom taką wiedzę? Wiemy najlepiej, że owszem dzieci słuchają (ale czy słyszą ? :) co do nich mówimy, ale dużo lepiej uczą się obserwując i doświadczając. Możemy im mówić, że warto być dobrym, żeby nie bić innych, żeby rozmawiać o swoich emocjach, że warto się dzielić. Słowa, słowa, słowa. Mamo pamiętaj, one mają uszy i oczy otwarte. One Cię obserwują. Nie tylko mów ale też POKAŻ IM.

Jak? Prosto. Nie trzeba budować studni w Afryce. Wystarczą proste, małe gesty. Pokaż, że chcieć znaczy móc.  Wystarczy odpowiedzieć na czyjść post, wyrazić swoją opinię, podzielić się sposobem obróbki czy fajnym linkiem. Można napisać artykuł czy tutorial na bloga, można napisać recenzję książki, lampy, polecić jakis sklep, lab, ciekawy artykuł… Tak, tak nie trzeba wiele: chęci i trochę czasu. Da radę, wiem co mówię. Mam troje małych dzieci i oprócz męża nikogo do pomocy. Ale chcę dawać im przykład. Może to też trochę z egoistycznych powodów bo lubię myśleć, żę spełniam dobre uczynki :)

Kliknij, aby przejść do FORUM i dowiedzieć się więcej…

 

Idź do kroku 2: Dowiedz się więcej o wspólnym rozwoju… (kliknij)